Spływy kajakowe Kielce

Spływy weekendowe

Weekendowy spływ kajakowy

Wszystkim zapracowanym i zmęczonym hałasem miasta, zapraszamy na weekendowy spływ kajakowy, piękną i dziką rzeką Czarna Nida, na której możliwe jest spotkanie się z rzadkimi gatunkami ptaków. Weekendowe spływy kajakowe cieszą się wielką popularnością dlatego że, weekend na wodzie w kajaku to świetna odskocznia, od stresu i obowiązków w pracy i w domu.
Na łonie dzikiej przyrody można znakomicie wypocząć od zgiełku miasta i nabrać pozytywnej energii.

Na weekendowym spływie zapewniamy:

 1. wygodne kajaki zbudowane z laminatu poliestrowo. Są elastyczne i odporne przy pokonywaniu podwodnych przeszkód. Posiadają dwa duże luki bagażowe z dużymi otworami załadunkowymi

 2. kamizelki ratunkowe

 3. wodoszczelne pokrowce na: (telefon, dokumenty)

 4. transport codzienny bagaży i ekwipunku (do 25kg/os) brzegiem wzdłuż trasy spływu

 5. ognisko/grill z kiełbaskami (kiełbasa, musztarda, ketchupy, chleb, woda do picia)

 6. opłacone pola namiotowe i biwakowe

 7. dokonywanie zakupów na życzenie Uczestnika (jeżeli na miejscu nie ma sklepu)

Co zabrać?:

Na pewno przyda się: dowód osobisty, dowód wpłaty za spływ (jeśli przelew niewymagane),. Poza tym: namiot, karimatę, śpiwór, strój kąpielowy, olejek do opalania, coś na głowę do ochrony przed słońcem, płaszcz przeciwdeszczowy, buty do chodzenia po rzece (najlepiej klapki z zapięciem na pięcie), ciepłe ubranie, ręcznik, latarkę, kubek, talerzyk, widelec, łyżkę, a także gotówkę na zakupy.

Możesz też zabrać: gitarę, śpiewniki, zapałki, okulary przeciwsłoneczne, środek przeciw insektom, rękawiczki bezpalcowe rowerowe do wiosłowania by nie narobić sobie odcisków.

Jak dojechać na spływ kajakowy:

Aby dojechać na START spływu należy, w miejscowości Morawica zaraz przy Urzędzie Gmina Morawica skręcić w prawo. W połowie drogi Morawica - Chęciny skręcamy w lewo, w miejscowość Nida. W Nidzie mijamy wiadukt kolejowy, i szkołę która mieści się po lewej stronie.

W razie kłopotów z dojazdem na miejsce prosimy o telefon: 668-208-410

Plan weekendowego spływu kajakowego

Piątek:

 1. Samodzielny dojazd uczestników do miejscowości Nida kilka kilometrów od Morawicy (możliwy dowóz uczestników z Kielc transportem organizatora - należy ustalić min. 3 dni wcześniej) i zaparkowanie samochodów w wyznaczonym miejscu

 2. Dopełnienie formalności: zapoznanie się z regulaminem wypożyczania kajaków i podpisaniem regulaminu na jego odwrocie

 3. Rozbicie namiotów w Nidzie

 4. Rozpalenie ogniska/grilla i pieczenie kiełbasek

Sobota:

 1. Wydanie sprzętu, krótkie przeszkolenie, rozpoczęcie spływu piękną i rzadko odwiedzaną przez kajakarzy Czarną Nidą

 2. Zwiedzanie Muzeum Wsi Kieleckiej (można, zobaczyć stara Polską wieś. W skansenie jest możliwość zwiedzania wiatraków od środka, jak i Dworek Leszczyków, aptekę, sklepik, dom szewca z Daleszyc i wiele innych atrakcji do zwiedzania).

 3. Biwak w Skansenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

Niedziela:

 1. Drugi odcinek rzeki

 2. Chwila odpoczynku w Sobkowie (można pozwiedzać fortyfikacje Zamku Rycerskiego, baszty i ruiny pałacyku wzniesionego przez Szaniawskich około 1770 roku. Zobaczyć można także: pawie, sowy, konie. Można sobie zafundować filiżankę kawy w restauracji „Pod zakutym łbem” by wzmocnić się do dalszej drogi)

 3. Koniec trasy ustalają uczestnicy spływu

Cennik:

 1. Weekendowy spływ kajakowy – 120zł /osoba (w tym: woda do picia, ognisko, kiełbaska,zwiedzanie Skansenu Muzeum wsi Kieleckiej w Tokarni, nocleg)

Długość spływu: ok. 35km


Streszczenie

Oferujemy spływy kajakowe głównie na rzece Nida znajdującej się bardzo blisko Kielc (woj. Świętokrzyskie), a także w każdym innym wybranym przez Ciebie miejscu. Organizujemy dojazd z i na miejsce spływu, miejsce na zrobienie grila lub ogniska i wiele innych atrakcji.